Hasło tego tygodnia:
„Wybieram bibliotekę”

Tydzień Bibliotek – program promocji czytelnictwa i bibliotek, organizowany co roku przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich w dniach 8-15 maja.

13.05.2015r o godz. 10:30 w Gminnej Bibliotece Publicznej zagościły dzieci z Przedszkoli: Promyk, Stokrotka i Samorządowe Przedszkole. Przybyły na spotkanie autorskie z panią Stanisławą Gujską. Dzieci miały okazję poznać twórczość poetki a przede wszystkim jej najnowszą książkę „Dzień dobry Przedszkolaki”.

14.05.2015r godz. 9:30 ruszyła Akcja Czytelnicza „Gmina Dobre Czyta Dzieciom” gościem honorowym był Wójt Gminy Dobre pan Tadeusz Gałązka. Na spotkanie przybyły dzieci klasy I Szkoły Podstawowej w Dobrem. Maj to też Święto Strażaka i to spotkanie było poświęcone lekturze Czesława Janczarskiego „Jak Wojtek został strażakiem”.