Trudno znaleźć kogoś, kto na widok pluszowego niedźwiadka mimo woli się nie uśmiecha i nie wraca pamięcią do swojej ukochanej przytulanki z dzieciństwa. Dzień Pluszowego misia powinno obchodzić każde dziecko niezależnie od wieku dziecka i wieku misia, a także jego wyglądu.

Ulubione i najukochańsze misie dzieci to nie zawsze te najpiękniejsze i najdroższe. Bardzo często serca dzieci skrada właśnie ten nietypowy miś, który jest najlepszym przyjacielem od lat.

Gminna Biblioteka Publiczna w tym właśnie dniu przygotowała dla przedszkolaków wiele atrakcji i niespodzianek. Nie zabrakło też zabawy z książką, jak to bywa w bibliotece. Bajki Misia Uszatka Czesława Janczarskiego troszkę zapomniane tego dnia w naszej bibliotece były na pierwszym miejscu. To Miś Uszatek zachęcał do czytania i słuchania najmłodsze dzieci.

Na zakończenie spotkania dzieci mogły wypożyczyć książki, których bohaterami są pluszowe misie. Zainteresowanie dzieci świadczy o tym ,że mimo wielu nowoczesnych zabawek Miś nadal jest ulubioną maskotką dzieci w rzeczywistości i książce.

Accessibility