22 października w Gminnej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem, autorem wielu pełnych humorów wierszowanych bajeczek. W spotkaniu uczestniczyły klasy I Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Dobrem. Autor rozpoczął spotkanie opowiadając jak to się stało że pisze książki dla dzieci, czym zajmuje się ilustrator i jak powstaje książka. Pisarz bardzo szybko nawiązał kontakt z dziećmi, które chętnie słuchały fragmenty bajek i odgadywały rymy i zagadki zadawane przez autora. Za każdą prawidłową odpowiedz dzieci dostawały naklejki, a kto zebrał ich najwięcej otrzymał w nagrodę książeczkę. Każdy kto choć raz odgadł zagadkę dodatkowo usłyszał wesołą rymowankę dotyczącą jego imienia. Na zakończenie mile spędzonych chwil każdy otrzymał autograf od autora.

Zachęcamy dzieci do wypożyczania książek jego autorstwa, bo każda jest pełna humoru, a jej czytanie sprawi radość dzieciom jak i rodzicom.