W niedzielne popołudnie 21 maja w sali widowiskowej OSP Gminny Ośrodek Kultury zorganizował Rodzinną Majówkę „Dzieci Rodzicom – Rodzice Dzieciom”. Spotkanie związane było z Dniem Matki, Dniem Dziecka i Dniem Ojca, a przygotowywały je dzieci z koła wokalnego, teatralnego i krasomówczego działającego przy GOK. Rodzinną majówkę rozpoczęto wspomnieniami. Przypomniano widzom, jak radziły sobie młode mamy, w scence „A moja córeczka”. Najmłodsza grupa teatralna Promyki tego dnia zaprezentowała się w scence „Rodzina na dobre i złe”. Starsza grupa dzieci z koła teatralnego zaprosiła wszystkich do obejrzenia „Baśni o drzewie”. Rodzice dzieci z koła teatralnego tym razem przygotowali inscenizację wiersza „Na straganie”. Po przedstawieniach teatralnych przyszła kolej na dzieci i młodzież z koła wokalnego i instrumentalnego oraz okolicznościowej grupy kabaretowej „Bez nazwy”, która przygotowała bajkę muzyczną „Czerwony Kapturek”.

Na koniec niedzielnego spotkania popłynęły gorące podziękowania dla wszystkich artystów, którzy rozbawili widownię na całego. Nie zabrakło też podziękowań dla instruktorów grup – teatralnej Anetty Bodeckiej i wokalno-muzycznej Bożeny Bodeckiej oraz dla Marka Widza za akompaniament.