Gmina Dobre prowadzi projekt grantowy pt.: Ja w internecie. Program szkoleniowy w zakresie rozwoju kompetencji cyfrowych współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.
Organizatorem konkursu grantowego jest Fundacja Legalna Kultura z siedzibą w Warszawie, ul. Marszałkowska 84/92 lok. 121, 00-514 Warszawa
Przedmiotem konkursu jest wyłonienie mikroprojektów, które w największym stopniu przyczynią się do osiągnięcia celu projektu grantowego tj. Zwiększenie grupy świadomych i kompetentnych użytkowników internetu i e-usług publicznych, zdolnych realizować potrzeby informacyjne, kulturalne, biznesowe, administracyjne i społeczne w bezpieczny i legalny sposób przy użyciu nowoczesnych narzędzi cyfrowych.
Grupą docelową do której skierowany jest projekt są osoby z terenu Gminy Dobre (120 osób dorosłych), z których:

– 10 osób w przedziale wiekowym 25 – 34 lata ;
– 60 osób w przedziale wiekowym 35 – 43 lata ;
– 40 osób w przedziale wiekowym 44 – 64 lata ;
– 10 osób w wieku powyżej 65 lat ;

W ramach projektu oferujemy udział w szkoleniu o tematyce:

• Rodzic w internecie (3 grupy 12 osobowe )
• Rolnik w sieci (1 grupa 12 osobowa)
• Mój biznes w sieci (1 grupa 12 osobowa)
• Tworzę wsłasną stronę internetową (1 grupa 12 osobowa)
• Działam w sieciach społecznościowych ( 1 grupa 12 osobowa)
• Moje finanse i transakcje w sieci (2 grupy 12 osobowe)
• Kultura w sieci (1 grupa 12 osobowa)