10.05.2016 Kulturomaniak

Dwie grupy koła wokalnego działającego przy GOK brało udział w X Wojewódzkim Przeglądzie Twórczości Artystycznej „Kulturomaniak” w Mrozach.

10.05.2016 Konkurs Recytatorski

Maj jest miesiącem, w którym odbywa się Konkurs Recytatorski im. Kornela Makuszyńskiego. 10.05.2016 o godz. 1100 w Gminnej Bibliotece Publicznej odbyły się Eliminacje Gminne, w których wzięły udział dzieci ze Szkoły Podstawowej z Dobrego.

Nagrody książkowe i nominacje do Etapu Powiatowego otrzymali:

• Małgorzata Skuza

• Wiktoria Orzechowska

• Joanna Poławska

Zwycięzcom składamy gratulacje i życzymy sukcesów podczas finału konkursu 18.05.2016r w Miejskim Domu Kultury w Mińsku Mazowieckim.

12.05.2016 Spotkanie Autorskie

Dnia 12.05.2016 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Dobrem odbyło się spotkanie autorskie z panem Wiesławem Drobikiem. Autorem wielu kolorowych książeczek dla dzieci. Na to spotkanie zaproszono dzieci ze Szkoły Podstawowej z Mlęcina, były to klasy I-III.

Podczas spotkania dzieci chętnie słuchały jak powstaje książka, okładka, brały udział w konkursach, jak również głośno czytały wiersze autora. Po spotkaniu można było zakupić książeczki i otrzymać autograf pisarza.

13.05.2016 Gmina Dobre Czyta Dzieciom

13.05.2016 Biblioteka zaprosiła uczniów klas I na Akcję Czytelniczą „Gmina Dobre Czyta Dzieciom”. Każda klasa mogła posłuchać fragmentu książki pani Marioli Jarockiej pt. „Tajemnice starego lasu”. Po wspólnie spędzonych chwilach z ciekawymi bohaterami książki, każdy uczestnik dostał dyplom za udział w Akcji Czytelniczej.