Gmina Cegłów i Klub Kulturalne Zacisze organizuje wydarzenie – event świąteczny „Kolędowanie pod chmurką” , który odbędzie się w dniu 20 grudnia 2015 roku o godz. 16.00 na targowisku gminnym.

Na scenie ustawionej w centrum Cegłowa odbędzie się plenerowy recital wokalistki Anny Osmakowicz i Danuty Stankiewicz wraz dziećmi i zespołem Zorza działającymi przy”Klubie Kulturalne Zacisze”w Cegłowie. Towarzyszyć temu będzie prezentacja świątecznych produktów regionalnych na stoiskach rozmieszczonych wokół estrady, prezentowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich.

Atrakcją wieczoru będzie aukcja bombek podpisanych przez wybitnych artystów, którzy zechcieli wesprzeć to wydarzenie. W Warszawie odbyło się wspólne podpisywanie i ozdabianie bombek przez m. innymi: Danutę Stankiewicz, Annę Osmakowicz, Jolantę Kubicką, Macieja Orłosia, Liliannę Urbańską, Andrzeja Frajndta z Zespołu Partita, Tadeusz Lempkowskiego, Alinę Suder z TVP Polonia. Wcześniej bombkę podpisał Święty Mikołaj oraz Cezary Żak, Piotr Polk, Magda Gesler, Danuta Błażejczyk, Emilian Kamiński, Maryla Rodowicz, Kasia Kowalska, Janusz Laskowski, Magdalena Różdźka, Otylia Jędrzejczak, zespół Bayer Full. Całkowity dochód z licytacji zostanie przekazany na cel charytatywny mający na celu pomoc dla mieszkającej we wsi Wiciejów w Gminie Cegłów Marysi Arament urodzonej z przepukliną przeponowo rdzeniową. Wymaga ona stałego leczenia i długotrwałej bardzo kosztownej rehabilitacji. Marzy o wyjeździe na specjalistyczny turnus dający szansę na zastopowanie postępowania choroby.

Na najmłodszych czekać będzie z prezentami Święty Mikołaj, który również poprowadzi zabawy integracyjne przy choince i na estradzie.
Ten wspólny wieczór połączony z zapaleniem światła betlejemskiego będzie wspaniałą okazją do skonsolidowania społeczności lokalnej połączonej z pielęgnowaniem tradycji Bożonarodzeniowej.

Okazywanie wyrozumiałości i współczucia drugiemu człowiekowi, to ogromnie ważne wartości we współczesnym świecie. Wspólne kolędowanie, dzielenie się opłatkiem to możliwość kultywowania wielopokoleniowej jakże pięknej polskiej tradycji. Zapraszamy wszystkich do udziału w wydarzeniu i wspaniałym koncercie 20 grudnia, godz.16.00 Targowisko Gminne w Cegłowie.

Tadeusz Lempkowski