Gminny Ośrodek Kultury i Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Dobrzańskiej 20.03.2016r. w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrem zorganizowało Świąteczny Pogram Artystyczny Pt. „Kiedy
śmiały się pisanki, uśmiechały się baranki…” Połączony z kiermaszem świątecznym. W atmosferę świąt wielkanocnych wprowadzili nas uczniowie z klas 6 zobaczyliśmy ich w przedstawieniu pt. „Jezus z Nazaretu”. Piosenkę Anny German „Człowieczy los” zaśpiewała Ola Bodecka, która swoim głosem poruszyła cała widownię.

Maluchy z koła teatralnego pokazały się w przedstawieniu o „Kłamczuszku”. Program artystyczny z koła teatralnego działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury zakończył występ uczniów z klas 4
w scence kabaretowej „Bogowie Olimpu”. Dzieci z koła wokalnego działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury przywitały nas piosenką o Wiośnie, która wprowadziła nas w radosny wiosenny nastrój. Kolejne piosenki o: Wydmuszkach, Śmigusie – Dyngusie zamieniły się w świąteczne życzenia się wszystkich

Na koniec koncertu usłyszeliśmy grupę dziewcząt „Dobre wrażenie” , które 16.03.2016 r. wyśpiewały I miejsce w Powiatowym Konkursie Piosenki Kabaretowej i Teatralnej z piosenką „Raz Barbara szła do baru”.

Ostatnim punktem programu świątecznego było ogłoszenie wyników konkursu na „Najładniejszą Palmę Wielkanocną”. W konkursie wzięło udział 11 palm. Nagrodzono I, II i III miejsce:
I miejsce – Szkoła Podstawowa z Dropia
II miejsce – pani Leokadia Kania
III miejsce – Koło Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Dobrego
Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i drobne upominki.