W niedzielę 15 czerwca 2014r. z parkingu w centrum Rynku Dobrego wystartował I Rajd Rowerowy. Organizowany przez Wójta Gminy Dobre i Gminny Ośrodek Kultury. Jego trasa wiodła przez Antoninę – Walentów – Brzozowicę – Głęboczycę do Gospodarstwa Agroturystycznego „Pod Dębami”.

Trasa liczyła ok. 17km. W naszym rajdzie wzięło udział 134 osoby. Gościliśmy rowerzystów z Warszawy, Mińska Mazowieckiego, Mrozów i Gminy Dobre.
Nad bezpieczeństwem rowerzystów czuwali członkowie Harcerskiego Klubu Ratowniczego „Mazowsze” i Ochotnicza Straż Pożarna z Dobrego.

Państwo Barbara i Sławomir Sobiepankowie z Gospodarstwa Agroturystycznego zapewnili nam cudowne miejsce na postój, gdzie można było zjeść kiełbaskę z grilla bądź z ogniska. Nie zabrakło też pysznego ciasta drożdżowego z Piekarni pani Kingi Gromulskiej – Kosińskiej. Po poczęstunku udaliśmy się na chwilę relaksu, gdzie można było napawać się czystym i zdrowym powietrzem. W dużej Sali oglądaliśmy pokaz gimnastyczny, dzieci chętnie korzystały z trampoliny, można było też obejrzeć pasiekę edukacyjną, młodzież zaś rzuciła wyzwanie dorosłym i zaprosiła ich na mecz.

Po mile spędzonym odpoczynku wszystkim uczestnikom rajdu wręczyliśmy dyplomy i wspólnie udaliśmy się w drogę powrotną do Dobrego.
Dziękujemy wszystkim za pomoc w zorganizowaniu rajdu i już dziś zapraszamy na kolejny.

Accessibility