Szczególnym zainteresowaniem dzieci cieszą się wieczorne wizyty w Bibliotece Gminnej w Dobrem. Tak było i w tym roku. Temat spotkania: ,,Bajkowe stwory i potwory” zachęcił dzieci do udziału w wieczornych zajęciach w bibliotece. Wszyscy uczestnicy zjawili się o godzinie 1900 przebrani za postacie z bajek, była więc Zebra, Tygrysek, Czarownica, Wróżka, Króliczek, Muszkieter. Gości powitała serdecznie pani Mariola Chojecka- dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrem, która tego wieczoru wcieliła się w postać Hipcia.
Na dzieci czekały liczne atrakcje. Najpierw były zagadki i pytania konkursowe- ,,Czy znasz te baśnie?” Dzieci bezbłędnie udzielały odpowiedzi, okazały się specjalistami w tej dziedzinie. Z zaciekawieniem wysłuchały legendy o kwiecie paproci. Kolorowe światełka, materace, pluszaki- przytulanki tworzyły niepowtarzalny nastrój biblioteki. Organizatorzy dołożyli wszelkich starań, aby dzieci tego wieczoru poczuły się w bibliotece wyjątkowo. Zadbali także o kulinarny akcent spotkania. Dzieci, z pomocą instruktorów, przygotowały posiłek- na kolację były hot-dogi. Warsztaty kulinarne bardzo się przydały, było pysznie! Na zakończenie wieczoru dzieci obejrzały film pt.: ,,Zwierzogród”. I tak jak w prawdziwym kinie, podjadały w tym czasie pop corn. Po prostu raj na ziemi!
Uczestnicy spotkania wrócili do domów pełni wrażeń, a pomalowane buźki świadczyły o wspaniałej zabawie. Rodzice, odbierając swe pociechy, żałowali, że to nie dla nich był ten wieczór w bibliotece.

Przygotowała:
Anetta Bodecka