Z wielką radością informujemy o uroczystym otwarciu Uniwersytetu Dobrego Wieku, które miało miejsce 4 października 2024 roku. To wyjątkowe wydarzenie zgromadziło liczne grono uczestników – ponad 90 osób już zdecydowało się przystąpić do tego niezwykle ważnego projektu, a lista zapisów pozostaje otwarta.

Uroczystości towarzyszył Patronat Honorowy: Burmistrz Miasta i Gminy Dobre Pan Kamil Wichrowski. Wykład inauguracyjny wygłosiła dr hab. Barbara Pietrzak, a wykład inspiracyjny poprowadziła Pani Anna Obszarna.               Część artystyczną uświetniła Pani Julia Czapska swoim występem muzycznym, natomiast merytoryczne wsparcie zapewniła Pani Jolanta Bąk – Sekretarz Miasta i Gminy Dobre.

Swoją obecnością zaszczycili nas także:

• Pan Kamil Nalewka, reprezentujący Marszałka Województwa Mazowieckiego, Pana Adama Struzika oraz Panią Janinę Ewę Orzełowską,
  • Pani Hanna Wocial – Wójt Gminy Jakubów,
  • Pan Piotr Chmielewski – Wiceburmistrz Miasta i Gminy Dobre,
  • Pan Krzysztof Laskowski – Radny Powiatu Mińskiego.

Dziękujemy również Klubowi Wolontariatu Bibliotecznego „Dzik” za zaangażowanie w organizację tego przedsięwzięcia.

Jesteśmy niezmiernie dumni z potencjału drzemiącego w naszej społeczności oraz z ogromnego zainteresowania, jakie wywołała inicjatywa Uniwersytetu Dobrego Wieku. Teraz z nadzieją patrzymy w przyszłość – zajęcia rozpoczynają się 15 października, a pierwszy wykład już 19 października o godzinie 11:00. Wykład pod tytułem „Dobrodziejstwa XXI wieku” wygłosi Pan Marcin Chrząścik z Uniwersytetu w Siedlcach.

Serdecznie zapraszamy i do zobaczenia!

Opr. K.Bąk