Miło nam poinformować, że Biblioteka Publiczna m. st. Warszawy – Biblioteka Główna Województwa Mazowieckiego została patronem organizowanego przez Fundację na rzecz Wielkich Historii ogólnopolskiego konkursu fotograficznego „Baczyński bez filtra”. Konkurs wystartował 4 sierpnia, w dniu tragicznej śmierci Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Powstaniu Warszawskim.

Konkurs skierowany jest do młodzieży z ostatnich klas szkół podstawowych (7 i 8 klasa) oraz uczniów szkół ponadpodstawowych.

Zasady są proste: uczestnik wysyła zdjęcia będące interpretacjami wybranego utworu Krzysztofa Kamila Baczyńskiego na adres baczynski@wielkiehistorie.pl. Każde zdjęcie powinno być opatrzone tytułem oraz informacją do jakiego wiersza jest ilustracją. Dopuszczone są wszystkie techniki, style i tematy fotografii, natomiast zakazane jest edytowanie ich w profesjonalnych programach graficznych typu Photoshop. Każdy uczestnik może przesłać maksymalnie trzy zgłoszenia.

Konkurs trwa do 31 grudnia tego roku. Rozdanie nagród nastąpi 22 stycznia 2022 – w 101. rocznicę urodzin autora.

Zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej www.koszykowa.pl oraz naszego profilu na FB, a także mediów społecznościowych Fundacji Wielkie Historie: profil na FB „Baczyński bez filtra” oraz kanał na Instagramie „Baczynskibezfiltra”.

Wszystkich, nie tylko uprawnionych do uczestnictwa, zapraszamy do wrzucania na Instagram zdjęć z hasztagiem #baczynskibezfiltra. Idea jest taka, by profil ten stał się nie tylko galerią zdjęć, ale też miejscem do dzielenia się swoimi doświadczeniami z poezją, dorastaniem, lękami i marzeniami; z tym, co definiuje Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i co sprawia, że jest tak aktualny również dzisiaj.

Zapraszamy do udziału!

Regulamin konkursu Baczyński wystawa