Wójt Gminy Dobre Gminny Ośrodek Kultury i Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Dobrem zorganizowały konkurs na: „Najsmaczniejsze Domowe Ciasteczka w Gminie Dobre”. W konkursie mogły wziąć udział kobiety z terenu Gminy Dobre. Finał konkursu odbył się 8.03.2017r. podczas Uroczystych Obchodów Dnia Kobiet w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrem o godz. 1700 .
Dla przybyłych Pań przygotowano między innymi:
– Występ grupy młodzieży z koła teatralnego działającego przy Gminnym Ośrodka Kultury, które przygotowało dwa skecze o relacjach damsko-męskich.
– Występ zespołu sołtysów pod nazwą „Dobrzanie” z piosenką pt. „W naszej Gminie Dobre”.
– Prelekcja psychologa z Centrum Rozwiązywania Problemów Społecznych na temat: Uzależnień do komputera, internetu, pracocholizmu i zakupolizmu.
– Warsztaty p. Beaty Błażejczyk z pracowni Orchid Sklep
– Występ zespołu okolicznościowego „Bez nazwy” działającego hobbistycznie przy Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrem.
– Ogłoszono również wyniki konkursu na „Najsmaczniejsze Domowe Ciasteczka w Gminie Dobre”. Do konkursu zgłosiło się 12 pań. Nagrodzono I, II i III miejsce. I miejsce (Babeczki) pani Eweliny Ratajszczak II miejsce (Kolorowe rozmaitości) pani Barbary Wielgo III miejsce (Rogaliki) pani Elżbiety Rucińskiej Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki. Wybrano również laureata publiczności. Największą liczbę głosów od publiczności zdobyła pani Ewelina Ratajszczak