8 marca 2019 roku o godzinie 15:30 w naszej Gminie odbyło się tradycyjne spotkanie z okazji Międzynarodowego Dania Kobiet. W tym roku główną atrakcją przygotowaną dla wszystkich przybyłych Pań był koncert „Piosenek ulotnych” w wykonaniu zespołu „Pinakoteka”. Artyści zaśpiewali kilkanaście autorskich piosenek, zawierających elementy poezji śpiewanej, ballady i piosenki kabaretowej. Po koncercie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na najlepszy tort w Gminie Dobre. W tym roku do konkursu zgłosiło się osiem Pań, które przygotowały, nie tylko smaczne, ale także przepiękne torty. Jury przyznało następujące nagrody: trzecie miejsce zajęła Pani Ewelina Ratajszczak, miejsce drugie Pani Kowalczyk Anna, zwyciężczynią została Pani Sawicka Ewa. Tradycyjnie odbyło się także głosowanie publiczności. Przybyłe Panie oceniły najwyżej przepyszny tort bezowy wykonany przez Panią Agnieszkę Błażejczyk, chociaż liczba głosów na poszczególne ciasta była bardzo wyrównana. Nagroda publiczności została ufundowana przez Panią Beatę Kowalczyk i Violettę Wegner z firmy Tupperware. Spotkaniu towarzyszyła obecność wystawców, goście mogli zaopatrzyć się w kosmetyki, kompozycje kwiatowe, artykuły kuchenne, czy spożywcze. Wszystkim Paniom jeszcze raz życzymy wielu radości z okazji ich święta. Do zobaczenia za rok, mamy nadzieje w jeszcze większym gronie!